Často kladené dotazy

Nejčastější otázky, co padají kolem  svatebního focení. Pokud byste tady nenašli tu svoji, napište mi přímo. Nic netajím, o vše se rád podělím 🙂

KDE PŮSOBÍŠ, NEBUDEŠ TO K NÁM MÍT DALEKO?

Mám dvě místa, ze kterých jezdím ke svým zákazníkům a na kterých mě také můžete navštívit. Se ženou a dětmi bydlíme v Prušánkách u Hodonína ale dost času také trávíme ve středních Čechách (Vodslivy u Benešova), kde máme rodinu. Pravidelně mě můžete zastihnout na obou lokalitách. Mohu tak vcelku pohodlně fotit po celé ČR a část SK. Vzdálenost pro mě opravdu není problém a rád objevuji nová místa naší krásné zemičky 🙂 Navíc mám na celodenní balíčky dopravu zdarma na většině území ČR!

KDY JE NEJLEPŠÍ SE OZVAT PRO ZAMLUVENÍ SVATEBNÍHO TERMÍNU?

Největší poptávka je na soboty od začátku června do konce září. Některé bývají zamluvené i rok dopředu. Proto je nejlepší mě nezávazně oslovit co nejdříve, jakmile máte zajištěné místo svatby a rozhodnutý termín.

NABÍZÍŠ TAKÉ PŘEDSVATEBNÍ FOCENÍ?

Ano a velice rád. Předsvatební focení je skvělá příležitost zjistit, co od samotného focení očekávat. Vzájemně se ještě více poznáme a uvidíte, že nejsme nijak odlišní. Taky mám rodinu, děti, koníčky a sny. Ve Váš důležitý den pak nepřijde úplně cizí chlapík a cítíte se pohodlně již od samého počátku dne, kdy může trochu hrát nervozita. A to jsem ještě nezmínil, že budete mít krásné fotky ještě před svatbou, které můžete použít třeba pro výzdobu hostiny 🙂

JAKÝ JE TVŮJ STYL FOCENÍ BĚHEM CELÉHO DNE?

Ke svatbě přistupuji jako k rodinnému dokumentu, který se snažím naplnit sledem emocí. Zaznamenávám veškeré dění, co se kde šustne. Do děje se snažím nezasahovat. Občas ale udělám jisté kroky k lepší fotce. Jsem neustále ve střehu pro nepředvídatelné momenty.

CO MŮŽEMEME OČEKÁVAT OD SAMOTNÉHO PÁROVÉHO FOCENÍ?

Do fotek se snažím vnést lehkost, přirozenost a vzájemnou upřímnost. Proto Vás nebudu nutit do něčeho, co Vám není vlastní, ale raději přenesu uvolněnou atmosféru se špetkou humoru 🙂 Pokud se před foťákem cítíte lehce nervozní, je to uplně v pořádku. Po pár minutách hned semnou poznáte, že se není čeho bát a že to není žádná otrava 🙂 Jsem připraven Vás lehce navést, abyste na fotkách vypadali co nejlépe.

JAKÝ JE TVŮJ PRACOVNÍ POSTUP PO SVATBĚ?

Z jedné svatby si přinesu min. 3000 záběrů, které musím pečlivě zálohovat, prohlédnout a vybrat ty, které stojí za další úpravu. Svatební fotografie je nutno doladit hlavně z hlediska barevnosti, kontrastu, zesvětlení/ztmavení, ořezu, doostření atd. Pokud je potřeba, lehce vybělím zuby nebo odstraním nahodilou vadu pleti. Celý proces mi obvykle zabere kolem 20ti hodin práce.

DĚLÁŠ RETUŠE?

Retuše jsou časově nákladné úpravy a započítávám je na Vaši žádost jako nadstandartní službu. Osobně si ale myslím, že retuš do svatební fotografie nepatří. V první roli by měla hrát autentičnost.

KDY MŮŽEME OČEKÁVAT NAŠE SVATEBNÍ FOTKY?

Protože je focení moje hlavní živnost, nemůže se stát, že byste na fotky čekali třeba 3 měsíce a více. I uprostřed intenzivní svatební sezony odevzdávám fotky do 4 týdnů. Do smlouvy dávám šest, jako jistotu pro Vás a abych já předešel nepředvídatelným situacím. Pokud byste chtěli upravené fotky hned po svatbě, mohu za malý příplatek udělat vše, co je v mých silách, a na Vaše fotky se vrhnout přednostně. Můžete si je tak prohlížet již pět dní od svatby.

NA KOLIK FOTEK SE MŮŽEME TĚŠIT?

Dostanete všechny fotky, o kterých si myslím, že byste je rádi měli. Počet záleží na velkosti svatby a programu. Minimálně Vám ale garantuji 400 odevzdaných fotek z celodenní svatby.

JAKÝM ZPŮSOBEM NÁM DODÁŠ NAŠE FOTKY?

Fotky dodávám v první řadě hlavně v digitální podobě, v té nejvyšší možné kvalitě. Obdržíte ode mě odkaz na soukromou galerii, kterou můžete ihned sdílet se svými nejbližšími a zároveň si je kdykoliv stáhnout do svého počítače. Máte tak i zálohu v případě, že se Vám stane nehoda a o fotky ve Vašem počítači přijdete. Galerii máte pro svou potřebu po neomezenou dobu a vždy po ruce. Na Vaši žádost mohu vytvořit kvalitní svatební fotoknihu nebo zaslat tištěné fotky. 

VE TVÉM PORTFOLIU VIDÍME TAKÉ ČERNOBÍLÉ FOTKY

Černobílé fotky mě baví stejně, jako barevné. Ale chápu, že ne každému se líbí přesně, to co mně. Proto všechny odevzdávám nejdříve barevné a na Vaše přání převedu několik do černobílé podoby.

JAK JE TO S PLACENÍM?

Sepisuji standartní smlouvu, tak abyste měli doklad o naši společné spolupráci a nemuseli se strachovat, jestli se náhodou něco nezměnilo. Smlouva se podepisuje online a také obdržíte fakturu s dvěmi platbami. Ta první je zálohová a platí se 30% z celkové částky.
Po zaplacení zálohy je termín jen Váš a pro mě jistota, aby se nestalo, že mi někdo zruší rezervaci týden před svatbou. Přišel bych tak o termín, který by si mohl zamluvit někdo jíný. Zbylá částka se u mě platí až po tom, co si prohlédnete fotky v galerii. Abyste dopředu věděli, za co platíte. Tento způsob se mi zdá nejvíce férovy pro obě strany.

CO KDYŽ NÁHLE ONEMOCNÍŠ NEBO NĚCO HORŠÍHO?

Ještě se mi nestalo, že bych na svatbu přijel pozdě, natož nedejbože vůbec. Ale i tak mám dohodu s několika ověřenými fotografy, kteří mě můžou zastoupit. Nechtěl bych Vám říkat špatnou zprávu a nechat Vás ještě k tomu ve štychu.

MÁME S TEBOU POČÍTAT NA OBĚD?

Určitě budu moc rád. I když skoro neposedím, je moc hezké mít pocit, že patřím mezi hosty 🙂

Rezervujte si termín

A nenechte se omezit místem vaší události! Rád poznávám příjemné lidi ze všech koutů České republiky. Stačí jen vyplnit krátký formulář.